• Job Title: Merchandising Manager
  • Reference: Merchandising Manager
  • Town/City: Bucharest
  • Contract Type: Permanent

Rezumatul postului:

Coordoneaza, organizeaza si supervizeaza activitatea departamentului de Merchandising supervizand implementarea tuturor proiectelor la nivel national conform standardelor de implementare ale agentiei in conformitate cu cerintele clientului.

Atributii si responsabilitati:

  • Coordoneaza si supervizeaza activitatea Project Managerilor / Jr. Project Managerilor si este responsabil de dezvoltarea acestora
  • Se implica in recrutarea, motivarea, instruirea si evaluarea PM, JPM
  • Este responsabil cu atingerea target-ului de business al intregului departament
  • Monitorizeaza toate proiectele care se afla in derulare in cadrul departamentului de merchandising la nivel national
  • Mentine relatia cu clientii de merchandising oferind acestora cele mai bune solutii de implementare a proiectelor
  • Sustine la client prezentarile de pitch sau asigura suport in sustinerea acestora
  • Urmareste atragerea de noi clienti de Merchandising prin realizare de prezentari, transmitere de oferte etc.
  • Propune solutii de optimizare a activitatii departamentului sau de imbunatatire a performantelor
  • Intocmeste si aproba toate bugetele si cotatiile pentru  proiectele de merchandising
  • Verifica si aproba cash-flow-urile si salariile pe proiectele de merchandising
  • Realizeaza raportari financiare periodice catre director executiv pe zone, conturi, volume de business, si proiecte
  • Indeplineste orice alt task delegat de superiorul direct care face parte din aria specifica de activitate

Cunostinte profesionale

Experienta de minim 5 ani pe o pozitie similara

Experienta in coordonarea de proiecte similare

Gandire strategica in implementarea de proiecte BTL

Cunostinte de publicitate, marketing si project management

Operare PC si limbi straine

Cunostinte solide de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Internet Explorer)

Cunoasterea limbii engleze

Profilul psihologic

Pasionat de marketing si publicitate

Orientare spre rezultat

Capacitate de intelegere a business-ului

Gandire strategica

Capacitate de analiza, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor

Munca in echipa

Abilitati de comunicare foarte bine dezvoltate

Abilitati de organizare si management al timpului

Managementul resurselor de proiect

Spirit inovativ

Flexibilitate

Asumarea responsabilitatilor si abilitati de luare a deciziilor

Managementul performantelor echipei

Managementul conflictelor

Abilitati de negociere

    Upload Type: CV Documents

    Your Details

    Additional Information

    Terms of Use/Notifications